قوانین بین المللی بازی پینگ پنگ (مسابقات تنیس روی میز یا پینگ پنگ) کدامند؟ تعاریف، قوانین مربوط به تجهیزات و پوشش بازیکنان پینگ پنگ

مسابقات بین المللی:

مسابقه بین المللی به رقابتی گویند که در آن تیم ها نماینده فدراسیون ها هستند و نمایندگانی از بیش از یک کشور با هم به رقابت میپردازند.

تورنومنت آزاد:

در یک تورنومنت آزاد ، شرکت کنندگان میتوانند از هر کشوری باشند و در مسابقات شرکت کنند.

تورنومنت محدود:

مسابقه ای است که محدودیت ایجاد میکند و برای گروه خاصی(به جز گروه سنی) برگزار میگردد.

تورنومنت دعوتی:

 مسابقه ای است که در آن شرکت کنندگان خاصی به طور انفرادی دعوت میشوند.

تجهیزات:

کلیه لوازم و تجهیزات باید از طرف کمیته تجهیزات به نمایندگی از هیئت مدیره مورد تایید و مجاز باشد. هر زمان که کمیته تشخیص دهد ادامه استفاده از تجهیزات مجاز نیست و ممکن است زیان آور باشد، مجوز از طرف هیئت مدیره لغو میگردد.

در مسابقات آزاد دستورالعمل های مسابقه (مارک یا علامت تجاری، رنگ میز، مجموعه تور، توپ و …) تعریف شده و مشخص میباشند. انتخاب تجهيزات بايستی طبق نظر فدراسيونی كه مسابقات در كشور او برگزار می‌شود و از بين مارک ها و انواع تجهيزاتی كه در حال حاضر توسط فدراسيون بين‌المللی تنيس روي ميز (ITTF)تائيد شده‌اند، صورت پذیرد.

رويه ی يك طرف راكت كه برای ضربه زدن به توپ استفاده می‌شود بايد از مارک و نوعی باشد كه در حال حاضر توسط فدراسيون بين‌المللی تنيس روی ميز (ITTF) تاييد شده است و بايد به صورتی روی تيغه راكت نصب شده باشد كه مارک و علامت ITTF نزديک به لبه سطح راكت كه برای ضربه زدن مورد استفاده قرار می‌گيرد به وضوح قابل ديد باشد.

قوانین لباس و پوشش:

یک پیراهن آستین کوتاه یا بدون آستین، لباس ورزشی یکدست، جوراب و کفش های ورزشی، لباس معمول و مورد قبول برای بازی میباشد. بازیکنان حق ندارند در طول بازی لباس دیگری(کاپشن، شلوار ورزشی و …) بپوشند مگر اینکه با اجازه سر داور باشد.

رنگ اصلی لباس بازیکنان باید کاملا متفاوت با رنگ توپ بازی باشد و منجر به حواس پرتی نشود.

بازیکن میتواند روی قسمت پشت پیراهن خود، اعداد یا حروف داشته باشد که میتواند برای تمایز او از سایر بازیکنان، مشخص کردن کشورش و یا تبلیغات( با شرایط خاص )  باشد. اگر اسم بازیکن پشت پیراهنش حک شده باشد حتما باید پایین تر از یقه باشد.

اگر برگزارکننده مسابقات شماره خاصی را برای یک بازیکن مقرر کرده باشد این عدد باید بر تبلیغات اولویت داشته و در پشت پیراهن کاملا مشخص و در وسط قرار گرفته باشد.

جلو و پهلوهای لباس بازیکنان همچنین اشیاء و جواهرات آنان نباید به نحوی باشد که منجر به حواس پرتی شود. همچنین نباید منجر به انعکاس نور و ایجاد اختلال در دید حریف شود.

بازیکن نباید روی لباس خود کلمات توهین آمیز حک کرده باشد.

تصمیم نهایی درمورد لباس قانونی یا قابل قبول بازیکن توسط سرداور گرفته میشود.

هم تیمی ها باید لباس مشابه و یک شکل بپوشند فقط میتوانند در برخی موارد خاص متفاوت باشند نظیر جوراب، کفش، تبلیغات روی لباس.

بازيكنان انفرادی و دوبل و حريفان آنها بايد پيراهن‌هایی بپوشند كه رنگ های آنها به اندازه كافی متفاوت باشند و تماشاگران به آسانی بتوانند آنها را از هم تشخيص دهند.

اگر به صورت اتفاقی حریفان پیراهن های مشابهی داشته باشند و نتوانند به توافق برسند که کدامشان لباس خود را تعویض نمایند، سرداور به حکم قرعه مشخص میکند.

بازیکنانی که در المپیک یا رقابت های جهانی(بین المللی) شرکت میکنند باید لباسشان مطابق با قوانین فدراسیون کشور خودشان نیز باشد.
 

برای مشاهده میز پینگ پنگ، فوتبال دستی و سایر محصولات فراز اسپرت اینجا کلیک کنید.

برای اطلاع از سایر قوانین بازی تنیس روی میز(پینگ پنگ) اینجا کلیک کنید.

فرازاسپرت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.