پیش گفتار:

در این مقاله سعی داریم تا شما را با فنون و تکنیک های فوتبال دستی آشنا کنیم چرا که هر ورزشکاری در هر ورزشی اگر تکنیک را بلد باشد میتواند پیشرفت کند و حرفه ای شود.

فوتبال دستی هم همین طور است، اگر تکنیک های گل زنی و دفاع را بدانید میتوانید بهتر و سریع تر پیشرفت کنید و رقبای خود را به چالش بکشید.

البته هر مهارتی با تکرار و تمرین عملی به دست می آید و این نکته را نباید فراموش کرد.

نحوه گرفتن میله های فوتبال دستی:

برای شروع باید بدانید که دسته های فوتبال دستی را نباید خیلی محکم بگیرید زیرا فشار بیش از حد دست روی دسته فوتبال دستی فقط تمرکز شما را روی مشاهده بازی کم میکند و حتی ممکن است باعث آسیب و درد مچ دست گردد.

وقتی دسته های فوتبال دستی را آرام بگیرید قدرت مانور بیشتری در حرکات دارید و میتوانید سریع تر دسته ها را تکان دهید.

طرز قرار گرفتن پا:

طرز قرارگرفتن پا نیز در این بازی اهمیت دارد. بهترین شیوه این است که پاهای خود را جفت نکنید و با یک زاویه 45 درجه و کمی با فاصله از هم و از فوتبال دستی قرار دهید تا بتوانید آزادانه جابجا شوید و دست های خود را راحت تکان بدهید.

پاسکاری و پین کردن توپ در فوتبال دستی:

موضوع مهم دیگر پاسکاری و داشتن هدف قبل از پاس دادن توپ است. این بدان معنی است که شما باید برای حرکت بعدی خود برنامه ریزی کنید. اگر توپ به آدمک شما نزدیکتر است زاویه کمتری به آن بدهید. به این حرکت پین کردن توپ گویند.

موقعیت های گل زنی در فوتبال دستی:

شما باید شکاف ها و فضاهایی را که بین بازیکنان حریف است پیدا کرده و راه توپ را به سمت دروازه حریف پیدا کنید همچنین شما باید مراقب آدمک های خود باشید و آن ها را طوری بچینید که فضای خالی بین آن ها به حداقل برسد و شکافی برای گل خوردن از حریف باقی نگذارید.

کنترل آدمک ها در فوتبال دستی:

در بین میله های شما میله ی دفاع یعنی میله ای که 3 آدمک روی آن است بهترین گزینه برای کنترل بازی است. سعی کنید آدمک های دروازه بان و دفاع را بصورت کج و زاویه دار قرار دهید تا سطح پوشش را بالا ببرید. در این صورت تملک و کنترل توپ و ارزیابی حرکت بعدی برای خودتان آسانتر خواهد بود.

تکنیک های ویژه در فوتبال دستی و کنترل بازی:

یکی از تکنیک های موثر و آسان در فوتبال دستی استفاده از گذرگاه دیواری است یعنی توپ را از کنار دیواره فوتبال دستی حرکت دهید و به جلو برانید تا موقعیتی برای حمله و گل زدن بیابید. این مهارت را یاد بگیرید و به آسانی به کمک این تکنیک، موقعیت های گل زنی خود را چندبرابر کنید.

سعی کنید این مهارت را پیدا کنید که حتی در یک بازی سرعتی بتوانید زاویه بازیکنان دفاع و حمله، محل قرار گرفتن آن ها و جا به جایی های آن ها را مرتب کنترل کنید.

سعی کنید تمام بازیکنان خود را کنترل کنید و از تمام آن ها استفاده کنید.

اگر حریف به شما حمله کرد با میله دفاع و خود دروازه بان، دفاع کنید و با میله 5 نفره خود دیواره ی دفاعی درست کنید. با میله 3 نفره یعنی مهاجمان خود به حریف حمله کنید و راه او را برای برگشت توپ و گل زنی ببندید.

سعی کنید در یک ضربه سریع و موثر استاد شوید. بازیکنان حرفه ای برای شلیک به سمت هدف تکنیک های مختلف و زیادی را به کار می گیرند. سعی کنید یک روش موثر را یاد بگیرید و با پیدا کردن یک راه باز به سمت هدف عکس العمل بسیار سریع و دقیق داشته باشید.

 تنظیم کردن برای یک شوت ویژه، سرعت بازی را کاهش داده و شانس به ثمر رساندن گل را برای شما کم می کند.

برای مشاهده محصولات فرازاسپرت کلیک کنید.

برای مشاهده سایر مطالب مرتبط کلیک کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.