اگر تمایل دارید وزن خود را کاهش دهید برای حفظ سلامتی خود باید  مواردی را در نظر بگیرید در مطالب ارائه شده در ذیل مواردی هستند برای اضافه کردن کمی کربوهیدرات به رژیم غذایی:

سبزیجات:

سبزی هایی مانند سبزی خوردن، اسفناج، گوجه فرنگی، براکلی، کاهو و …همواره باید در وعده های غذایی شما موجود باشند. این موارد منابع مهم کربوهیدرات هستند. در یک فنجان براکلی پخته، 116 میلی گرم ویتامین ث، 76 مایکروگرم فولیت، 456 میلی گرم پتاسیم و 27 میلی گرم کلسیم وجود دارد. هریک از این مقادیر سهم مناسب و خوبی از نیازهای روزانه شما را برآورده می سازد. این ها همه در ازای 75 گرم کربوهیدرات خالص به دست می آید. سبزی های تیره کلم مانند براکلی، کلم بروکسل، کلم دلمه ای، گل کلم، گل برگ و کلم پیچ ، ترکیبات ایندول، فتوشیمیایی و ایزوتیوسینیت را تامین می کنند که بنا بر تحقیقات متعدد کشنده قدرتمند سرطان هستند.

عناصر فتوشیمیایی لوتئین و زیاکسانتین در سبزیجات زرد پر رنگ و نارنجی رنگ مانند کدوی تابستانی زرد رنگ و هویج ، یافت میشود.

این مواد غذایی نقش مهمی در سالم نگه داشتن چشم ها دارند. کلم برگ، سیر، پیاز، سبزی خوردن، براکلی، کلم بروکسل، اسفناج و فلفل زنگ سان نیز همگی از ماده آنتی اکسیدان غنی هستند.

آنتی اکسیدان ها با مبارزه علیه آسیب اکسید شدن که توسط مولکول های بنیادی آزاد که واکنش پذیرند ممکن است بتواند سلول های شما در مقابل سرطان، بیماری های قلبی و بسیاری از دیگر مشکلات مربوط به سن و سال مانند افت بینایی به واسطه پیری و ضعیف شدن محافظت کنند. هر قدر سبزیجات متنوع مصرف کنید بهتر است، اثر آن ها بر قند خون کم است.

محصولات شیری:

محصولات شیری از موارد حائز اهمیت هستند. بیشتر پنیرهای پرورده به طور فوق العاده ای کم کربوهیدرات هستند. برای مثال مقدار کمی پنیر چدار دارای کمتر از نیم گرم کربوهیدرات خالص است. بسیار مهم است که بدانید نباید بیشتر از 100 تا 150 گرم پنیر در روز بخورید.

اگر در حال ثابت نگه داشتن وزن خود هستید حتی میتوانید مقدار کمی ماست پر چرب با شیر به همراه غلات شکری مصرف کنید.

عصاره شیرین نشده سویا انتخاب دیگر است اگر چه یک فراورده واقعی شیر نیست لیکن اطمینان حاصل کنید که با کلسیم غنی شده باشد.

به یاد داشته باشید که شیر بی چربی دارای کربوهیدرات بیشتری است.

پنیر یک منبع عالی کلسیم غذایی است. برای مثال 150 گرم  از پنیر دام پرور 1000 میلی گرم کلسیم یا بیشتر از نیمی از نیاز های روزانه تان را برآورده میسازد.

انواع آجیل:

اگر بخواهید کربوهیدرات بیشتری مصرف کنید میتوانید مغزهای بادام گردوی آمریکایی، فندق، تخمه آفتاب گردان و بقیه مغز ها را میل کنید.

هم مغز ها و هم تخمه ها منبع عالی فیبر، مواد معدنی، ویتامین E و چربی های خوب غذایی هستند. در صورت  امکان برای اجتناب از روغن های فرآیند شده، انواع آجیل بو داده بدون روغن را برگزینید.

انواع توت:

انواع توت ها دارای کربوهیدرات کمتری هستند و نسبت به بسیاری دیگر از میوه ها GI کمتری دارند، به این دلیل است که شما میتوانید این ها را قبل از میوه های دیگر به غذاهای خود اضافه کنید. توت ها همچنین خوراک های سبک خوبی هستند. توت آبی، تمشک سیاه، توت فرنگی و توت های دیگر شیرین و کمی قوی و سرشار از مواد غذایی با ارزش هستند. رنگ های درخشان و تند توت ها ناشی از مواد غذایی گیاهی و مواد شیمیایی طبیعی مانند ویتامین ث، پلی فنل ها و گلرنگ است. که برای بینایی شما سودمند هستند. ضمن اینکه آنتی اکسیدان هایی قوی نیز هستند. نصف فنجان توت فرنگی تازه کمتر از 4/3  گرم کربوهیدرات خالص دارد و به شما 40  میلی گرم ویتامین ث به همراه 125 میلی گرم پتاسیم میدهد. توت های منجمد خوب و مناسب هستند و در تمام مدت سال در دسترس میباشند و مانند انواع تازه آن غنی از مواد غذایی هستند.

برای مشاهده محصولات فرازاسپرت شامل بروز ترین فوتبال دستی ها و میز پینگ پنگ ها اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده سایر مقالات مرتبط با رژیم غذایی اینجا کلیک کنید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *