اگر تمایل دارید وزن خود را کاهش دهید برای حفظ سلامتی خود باید مواردی را در نظر بگیرید

در مطالب ارائه شده قبلی در مورد انواع توت ها، آجیل ها، سبزیجات و محصولات لبنی صحبت کردیم مراجعه شود به لینک زیر

نکات رژیمی

نکات رژیمی

در ادامه موارد دیگری هستند برای اضافه کردن کمی کربوهیدرات به رژیم غذایی:

بنشن و انواع لوبیا:

پیشنهاد میشود از عدس ها، انواع لوبیا قرمز، و لوبیای چیتی و لوبیای سیاه و در حدود 60 نوع دیگر حبوبات صرف نظر نکنید و حتما در برنامه غذایی خود قرار دهید.

محتوای نسبتا زیاد کربوهیدرات آن ها به وسیله محتوای زیاد فیبر متوازن میشوند که این امر باعث کاهش اثر آن ها بر قند خون میشود با این وجود بایستی برای هر وعده غذایی پرس کمی در نظر بگیرید. شما تنها از یک چهارم فنجان حبوبات پخته  12 گرم کربوهیدرات خالص دریافت میکنید. انواع حبوبات چه به صورت تنها یا اضافه شده به سوپ ها ، خورش ها و انواع سس بسیار رضایت بخش هستند . تنها مقدار خوراک اندکی از آن تامین کننده پروتئین و ویتامین های ب است و روشی برجسته برای افزودن مواد معدنی مهم مانند کلسیم، منیزیم ، آهن و پتاسیم به رژیم غذایی شما است. با این حال مراقب حبوبات پخته باشید مگر خانگی باشند. انواع تجاری با شکر قهوه ای یا شیره چغندر تهیه میشوند که کربوهیدرات آن ها را بسیار بالا میبرد.

جوانه لوبیا ها که به انواع سالاد و سیب زمینی سرخ شده عطر و طعم میبخشند نیز کربوهیدرات کم دارد.

اگر به طور منظم غذاهای پر فیبر مصرف نکرده اید بخصوص سبزیجات خام، آن ها را به تدریج و به مقدار کم به غذای خود بیفزایید تا یه سیستم بدن خود اجازه سازگار شدن با آن ها را بدهید.

میوه های دیگر:

انواع آلو و میوه های نسبتا کم کربوهیدرات مانند گریپ فروت ، کیوی، هلو و سیب غذاهای عالی با کربوهیدرات کم برای برآورده ساختن میل به شیرینی جات هستند. با مصرف آن ها مقدار زیادی فیبر و میزان سلامتی بخشی از ویتامین ث ، پتاسیم و مواد غذایی مهم دیگر را دریافت میکنید. قاعده موجود در اینجا این است که هر چه میوه ای پر رنگ تر باشد بهتر است. تنها میوه تازه است که ترکیب سحر آمیز از کربوهیدرات خالص کم و مواد غذایی به شما میدهد. به میوه های کنسرو شده مانند بسیاری از میوه های منجمد معمولا شکر اضافه شده  است. برچسب های آن ها را به دقت بخوانید و فقط محصولاتی را تهیه کنید که عاری از شکر اضافه شده یا شیره ذرت باشند.

خشک کردن میوه ها باعث غلیظ شدن شکر طبیعی آن ها میشود لذا تنها تکه کوچکی از میوه ی خشک شده میتواند قندی برابر با کل یک میوه داشته باشد.

برخی میوه های خشک شده حاضری مانند یک نوع توت کران بری یا گیلاس محتوی شکر اضافه شده به آن هستند.

برای مشاهده محصولات فرازاسپرت شامل بروز ترین فوتبال دستی ها و میز پینگ پنگ ها اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده سایر مقالات مرتبط با رژیم غذایی اینجا کلیک کنید.

Rate this post
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *